29 października 2012 r. zorganizowaliśmy w naszej szkole Halloween – bardzo popularny  w wielu krajach zwyczaj odnoszący się do święta zmarłych i obchodzony przed dniem Wszystkich Świętych.  Warto wiedzieć, iż Halloween najhuczniej obchodzą mieszkańcy Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych oraz Kanady. W Polsce zwyczaj ten pojawił się w latach dziewięćdziesiątych .

Świetlica szkolna tego dnia ozdobiona była dyniami, pająkami, nietoperzami, duchami, a uczniowie wszystkich klas zaskoczyli nauczycieli swoimi fryzurami, strojami i makijażami. Odbyły się m.in. konkursy na najładniejszą dynię oraz na najciekawsze przebranie. Uczniowie uczestniczyli też w wielu zabawach sprawnościowych. Zwycięzcy wszystkich konkurencji otrzymali nagrody, a każdy uczestnik zabawy został na zakończenie poczęstowany słodyczami. Zabawę dla klas 1-3 zorganizowała i przeprowadziła pani Joanna Cuper wraz z wychowawcami klas. Natomiast dyskoteka dla klas 4-6 zorganizowana była we współpracy pani J. Cuper z panią E. Marciniak.

Nad bezpieczeństwem uczniów tego wieczoru czuwała także pani I. Woszczek oraz pani U. Drobnik.

Dziękujemy  serdecznie za wspólną zabawę, która poprzedziła tegoroczne listopadowe dni refleksji i zadumy. „Spotkawszy się z nieco inną kulturą, z troską pochylamy się nad własną tradycją. Chcemy ją dogłębnie poznać i zachować”. Szanujemy naszą  polską tradycję i wspólnie z najbliższymi 1 listopada odwiedzamy groby naszych bliskich zmarłych.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji fotograficznej z tego wydarzenia.

Miejsce wykonania: S.P. Godziesze Wielkie
Data wykonania: 29.10.2012