Trzeci rok z rzędu 25 maja 2016 r. w Publicznym Przedszkolu im. M. Konopnickiej w Godzieszach Wielkich odbył się Międzygminny  Konkurs Piosenki Ludowej „ Z Kolbergiem po regionie” Uczestniczyły w nim szkoły i przedszkola z Gminy Koźminek, Brzeziny i Godziesze Wielkie. Sukces zarówno w kategorii solistów jak i zespołów odniosła drużyna ze Szkoły Podstawowej w  Koźminku. Maja Kasprzak była  nie do pokonania. Pięknie prezentowali  się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Rajska oraz ze Szkoły Podstawowej w Brzezinach zajmując wysokie II i III miejsce. W konkursie debiutowali uczniowie klasy I ze szkoły Podstawowej w Godzieszach, natomiast  dzieci przedszkolne  z Godziesz podbiły bez reszty serca publiczności.  Pragniemy serdecznie podziękować  jury, w którym rolę  przewodniczącego pełnił p. Wojciech Zjawiony etnograf z Okręgowego Muzeum Ziemi Kaliskiej, a członkami byli :     p. Małgorzata Nawrocka  z Koźminka -nauczyciel z pasją ukierunkowaną na rozwój talentów muzycznych i tanecznych dzieci, p. Monika Garncarek członkini Stowarzyszenia „Jak w rodzinie” oraz p. Mariusz Pawlak rzeźbiarz ludowy i radny Gminy Godziesze Wielkie.  Specjalnymi gośćmi byli emerytowani pracownicy Publicznego Przedszkola w Godzieszach. Fundatorem nagród była Gmina Godziesze Wielkie, a wręczała je p. sekretarz Urzędu Gminy Godziesze Wielkie mgr inż. Teresa Walęcka. Dziękujemy rodzicom i nauczycielom za przygotowanie dzieci do występów i zapraszamy do obejrzenia  zdjęć.

Miejsce wykonania: Publiczne Przedszkole w Godzieszach Wielkich
Data wykonania: 25.05.2016