Skąd nasz ród ? Takie hasło towarzyszyło podsumowaniu projektu w dniu  24 maja 2016r. dotyczącego upamiętnienia 1050 rocznicy chrztu Polski oraz Dniu Patronki naszej szkoły Marii Konopnickiej. Nad realizacją projektu, który zakładał przeprowadzenie wywiadów, tworzenie ulotek, wykonywanie prezentacji multimedialnych, prac plastycznych czuwali nauczyciele  ze Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Godzieszach. Każdy z nich, biorąc pod uwagę specyfikę nauczanego przedmiotu, zajęć świetlicowych, opiekował się grupą uczniów wykonującą zadania związane z rocznicą chrztu Polski. Wystąpili także uczniowie klas III i VI prezentując w formie teatralnej chrzest Polski. Samorząd Uczniowski odznaczył wyróżnionymi medalami projektowanymi przez uczniów klas I  nawiązującymi do rocznicy chrztu  Wójta Gminy Godziesze Wielkie p. Józefa Podłużny, Księdza Stanisława Trzeciaka p. Kierownik Biblioteki Publicznej w Godzieszach Wielkich p. Annę Zimny, przedstawicielkę Rady Rodziców p. Anetę Borowczyk. Wszystkie te działania przyczyniły się do kształtowania poczucia dumy narodowej i budowania świadomości historycznej. Część tych działań możecie Państwo obejrzeć na prezentowanych zdjęciach.

Miejsce wykonania: Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Godzieszach Wielkich
Data wykonania: 24.05.2016