W czwartek 16 kwietnia uczniowie klasy Ia  uczestniczyli w Dniu Otwartych Koszar 15 Brygady  Wsparcia Dowodzenia w Sieradzu. Zwiedzanie jednostki wojskowej rozpoczęliśmy od powitania na placu apelowym przez przedstawiciela Batalionu. Dzieci z zainteresowaniem oglądały pojazdy wojskowe, miały również okazję  wejść do środka, co sprawiło im ogromną radość. Żołnierze stworzyli bardzo miłą atmosferę, dzięki której dzieci śmiało podchodziły do wojskowych, zadawały pytania, oglądały broń, a chętni przymierzali hełmy, maski przeciwgazowe, mundury i inne akcesoria wojskowe. Ciekawym przeżyciem było również zwiedzanie Sali Tradycji, w której dzieci zapoznały się z historią brygady, zobaczyły dawny sprzęt łącznościowy. Do szkoły uczniowie   wrócili zadowoleni i pełni niezapomnianych wrażeń.

Galeria tego wpisu zawiera 5 stron! Kolejną stronę można wybrać klikając w odpowiedni nr strony pod zdjęciami.

Miejsce wykonania: Jednostka Wojskowa Sieradz
Data wykonania: 16.04.2015