„Rodzinnie, zdrowo i wesoło”

pod takim hasłem odbył się 31 maja 2014 r.  II festyn szkolno- przedszkolny, w czasie którego  przedszkole zapraszało na dni otwarte.
Natomiast na placu odbywały się zawody sportowe, pokazy i zabawy dla najmłodszych.  Olbrzymim powodzeniem cieszyły się przejażdżki konne oraz skoki na zamku dmuchanym i trampolinie.
Nie zabrakło prezentacji w wykonaniu naszych dzieci przedszkolnych i uczniów szkoły, absolutnym hitem okazała się zumba. Rytmika świetnej latynoskiej muzyki połączona  z układem tanecznym zachęcała wszystkich i dużych i małych do ćwiczeń. Swoje umiejętności przedstawili także uczniowie, którzy pod okiem instruktora kick-boxingu Przemysława Podolskiego ćwiczą w szkolnej sali.
Wśród chłopięcej i męskiej części uczestników festynu z aplauzem przyjęto pokaz wykonany przez Ziętek Team z Brzezin. Chętni mogli popróbować swoich sił w kick- boxingu  z prawdziwymi mistrzami w tej dziedzinie sportu. Z gruszką bokserską zmierzyło się także sporo chłopców i ich tatusiów.
Musztry wojskowej wszystkich chętnych  próbowali nauczyć żołnierze z 15 Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia.
Klasy V i VI biorą udział w programie „ Trzymaj Formę” pilotowanym przez Snepid w Kaliszu, dlatego też swoją znakomitą formę sportową zaprezentowali w rozgrywkach sportowych na pełnometrażowej sali sportowej, korzystając  z uprzejmości Zespołu Szkół nr 2 w Godzieszach Wielkich. Sala ta stała się także miejscem  wspólnych zabaw i gier sportowych uczniów i rodziców klas młodszych.
Nie byłoby dobrej zabawy bez wsparcia kulinarnego dla dzieci  pod hasłem: „Zdrowo jemy, dłużej żyjemy”. W szkolnym bufecie serwowano zdrowe kanapki, owoce świeże oraz suszone, jogurty.
Wszystkich rodziców i gości  zapraszano do  świetlicy szkolnej, w której można było wypić kawę, herbatę i w miłej atmosferze porozmawiać nie tylko o edukacji i wychowaniu.
Niezwykle  ważne jest budowanie koalicji rodziców  ze  wszystkimi pracownikami przedszkola oraz szkoły, ponieważ  dobro dzieci przedszkolnych i szkolnych  jest najwyższą wartością  we wszystkich podejmowanych działaniach.
Zaangażowanie Rady Rodziców Zespołu Szkół nr 1 w Godzieszach Wielkich przyczyniło się do radości naszych dzieci. Nie byłoby to także możliwe bez wielu sponsorów tego festynu. Składamy serdeczne podziękowania :

• Cukierni „Joanna” z Godziesz,
  • Firmie „ Polskie Mięso” z Końskiej Wsi