Rodzinnie, zdrowo i wesoło - tak brzmiał motyw przewodni sobotniego festynu szkolnego w Zespole Szkół nr 1w Godzieszach Wielkich, który przygotowała rada rodziców i pracownicy we współpracy z kaliskim oddziałem Polskiego Towarzystwa Dyslektycznego. Uczestnictwo w zabawach ruchowych sprawiło wiele frajdy zarówno dzieciom jak i dorosłym, ostra rywalizacja sportowa stała się domeną uczniów klas starszych. Wszyscy chętni mogli uczestniczyć w warsztatach rzeźbiarskich prowadzonych przez p. Adama Paszyna i brać udział w rodzinnych Mistrzostwach Ortograficznych, w których zwyciężyła rodzina państwa Małeckich z Godziesz. Najbardziej oblężone było stoisko grupy rekonstrukcyjnej związanej z firmą BOOK – LAND z Kalisza – chętni mogli obejrzeć eksponaty z okresu II wojny światowej. W tym dniu zaproszono również rodziców i przedszkolaków do zapoznania się z Publicznym Przedszkolem im. M. Konopnickiej, do którego od września będzie chodziło 160 dzieci. Z aplauzem spotkała się prezentacja zumby przygotowana pod kierunkiem trenerki a także nauczycielki przedszkola p. Ewy Grzesiak. Wzruszeń dostarczył koncert dedykowany rodzicom. Niektóre mamy stwierdziły, że miały okazję poznać muzyczne talenty swoich dzieci. Wśród bawiących się na festynie nie brakowało kolorowych myszek i innych barwnych postaci, w które przeistaczały się najmłodsze dzieci korzystające z salonu piękności – Mała Miss, w którym uczennice z koła plastycznego Publicznego Gimnazjum w Godzieszach ozdabiały ich twarze. Na zakończenie zabawy czadu dał muzyczny zespół „Heavybreath”, który został przed trzema laty odkryty podczas pokazu talentów w naszej szkole, a obecnie rozwija się w gimnazjum. Uczestnicy festynu zarówno w budynku szkoły jak i przedszkola degustowali potrawy przygotowane przez rodziców i dzieci, a szkolna pielęgniarka p. Zofia Wieloch udzielała wskazówek i porad na temat zasad zdrowego odżywiania. Na uczestników czekał także ogromny dmuchany zamek, trampolina i możliwość konnej przejażdżki. Na zewnątrz nie było upalnie i słonecznie, ale staraliśmy się dbać o dobrą atmosferę naszej wspólnej rodzinno – szkolnej zabawy i chętni mogli podziwiać gwiazdy, dotknąć meteorytu i poznać podstawy astronomii w zainstalowanym u nas przenośnym planetarium. Festyn nie mógł się odbyć bez fundatorów nagród, którymi byli: Firma „Jutrzenka colian”, sklep p. Sylwii Szygenda i księgarnia z Godziesz Wielkich, za co serdecznie dziękujemy!

Oto relacja fotograficzna z festynu:

Miejsce wykonania: Zespól Szkół nr1 Godziesze Wielkie
Data wykonania: 25.05.2013r