Samorząd Uczniowski w rozmowie o tym, co można w naszej szkole zmienić, zgłosił na zebraniu rady pedagogicznej wniosek, aby uczniowie częściej mogli uczestniczyć w spotkaniach z ciekawymi ludźmi.

Ponieważ sąsiadujemy z Biblioteką Gminną p. kierownik Anna Zimny we współpracy z naszym nauczycielem bibliotekarzem p. Mariolą Bińczyk zainicjowały spotkania z niezwykle interesującymi postaciami; panem Łukaszem Wierzbickim – podróżnikiem, pisarzem, człowiekiem wielu pasji oraz Tomaszem Kruczkiem – pedagogiem, historykiem i autorem wielu powieści historycznych, pasjonatem epoki średniowiecza. Uczniowie zadawali wiele pytań. Oba spotkania okazały się ciekawe, inspirowały do rozwoju osobistego, pokazywały jak wiele może osiągnąć człowiek realizujący swoje zamierzone cele. Bardzo ważne jest także to, że pokazały, iż warto czytać, bo dzięki lekturom wzbogacamy nasz wewnętrzny świat i potrafimy stawiać sobie cele.

Relacja ze spotkania z panem Tomaszem Kruczkiem, które odbyło się 24 kwietnia 2013 r.

Relacja ze spotkania z panem Łukaszem Wierzbickim, które odbyło się 10 maja 2013 r.

Miejsce wykonania: Szkoła Podstawowa w Godzieszach Wielkich
Data wykonania: 24.04 i 10.05.2013 r.