Biblioteczne zajęcia dla dzieci i rodziców” w Bibliotece Publicznej Gminy Godziesze Wielkie

Biblioteka Publiczna Gminy Godziesze Wielkie w ramach Programu Rozwoju Bibliotek wspólnie z Przedszkolem Publicznym w Godzieszach Wielkich uczestniczy od stycznia 2013 roku w projekcie „Biblioteczne zajęcia dla dzieci i rodziców”, którego koordynatorem jest Fundacja Rozwoju Dzieci im. J. A. Komeńskiego.

Z Fundacji Biblioteka otrzymała szereg materiałów niezbędnych do przeprowadzania zajęć, m. in. materac, basen, tunel, klocki, farby, itp.

W ramach projektu w Bibliotece funkcjonuje również „Biblioteczka dla najmłodszych” – wypożyczalnia książeczek i zabawek edukacyjnych.

W „Grupie Zabawowej” uczestniczy dziewięcioro dzieci w wieku od 2 do3 lat, które nie uczęszczają do Przedszkola.

Podczas zajęć w „Grupie Zabawowej”, rodzice lub opiekunowie towarzyszą swoim dzieciom, co sprzyja dobremu samopoczuciu dzieci. Rodzice mają szansę odkrywać wartość wspólnej zabawy i jej znaczenia dla rozwoju dziecka.

Miejsce wykonania: Biblioteka Publiczna Godziesze Wielkie
Data wykonania: I - V 2013