Czas rozpoczęcia edukacji szkolnej to zarówno dla dzieci jaki i ich rodziców ważne życiowe wydarzenie. W naszej szkole w r. 2012/ 2013 do pierwszej klasy przyjęto 45 uczniów, którzy uczą  się w dwóch oddziałach. Wychowawcą  uczniów klasy I a jest p. Małgorzata Grzelak, a kl. I b p. Elżbieta Wlazły. To pod ich kierunkiem i z ogromną pomocą Rady Rodziców uczniowie 26 X 2012 r. przystąpili do aktu ślubowania, który złożyli na sztandar naszej szkoły. Gościem honorowym uroczystości był wójt Gminy Godziesze Wielkie p. Józef Podłużny, który uczniom i rodzicom złożył gratulacje i wspólnie z p. dyrektor Bożeną Czajką wręczył pierwsze dokumenty- legitymację uczniowską i pamiątkowy dyplom. Ten rok jest szczególny, ponieważ 17 pierwszoklasistów to dzieci 6 letnie, dla których przygotowano nową salę lekcyjną. Realizowany jest także projekt dofinansowany przez MEN promujący przyjazną adaptację dzieci w edukacji szkolnej. Już dziś zapraszamy na relację z jego podsumowania w grudniu. Podczas całej uroczystości i we  wszystkich podejmowanych działaniach towarzyszy nam motto, którym są słowa Janusza Korczaka: „ Mów dziecku, że umie, że może, że potrafi”. Liczymy, że współpraca z rodzicami będzie przyczyniać się do rozwoju dzieci, ponieważ bez tego trudno jest osiągnąć sukces zarówno wychowawczy jak i edukacyjny. Niewątpliwie takim sukcesem i efektem współpracy  była umiejętność publicznego prezentowania się pierwszoklasistów podczas uroczystości.

Miejsce wykonania: S.P. Godziesze Wielkie
Data wykonania: 26.10.2012