Zakończenie roku szkolnego corocznie obchodzone jest w naszej szkole uroczyście w oprawie artystycznej i przy udziale wielu zaproszonych gości.

Nie inaczej odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2011 – 2012, które w tym roku przypadło na 29 czerwca, a swoją obecnością uświetniła je pani Sekretarz Gminy Godziesze Wielkie mgr inż. Teresa Walęcka oraz wielu rodziców i opiekunów uczniów.

Początek uroczystości to wiele ciepłych słów i pochwał skierowanych pod adresem uczniów osiągających szczególnie wysokie wyniki w poszczególnych dziedzinach życia szkolnego, oraz podziękowania za trud włożony w naukę złożone wszystkim uczniom szkoły. Pani Dyrektor mgr Bożena Czajka jak zwykle nie szczędziła słów pochwał i podziękowań również  rodzicom, opiekunom uczniów ale także nauczycielom, którzy są przecież głównymi autorami sukcesów naszych uczniów.

Szczególnie ciepło,  we właściwym sobie stylu pani dyrektor podziękowała żegnającym się ze szkołą podstawową 6 – to klasistom, którzy przygotowali wspaniałą oprawę artystyczną tegorocznej uroczystości przy wsparciu i pod opieką  pań mgr Izabeli Woszczek i mgr Violetty Smoczyńskiej.

Szczególnie ważnym, należącym do tradycji punktem każdej uroczystości zakończenia roku szkolnego jest w naszej szkole uroczyste wprowadzenie i przekazanie Sztandaru Szkoły.

Uczniowie klas VI opuszczając i żegnając mury szkoły przekazują sztandar swoim młodszym koleżankom i kolegom z klas V w szczególnie podniosłej, uwzględniającej wszelkie kanony procedurze.

Na koniec wręczenie nagród i wyróżnień wszystkim osiągającym ponad przeciętne wyniki w nauce, sporcie i wielu innych dziedzinach oraz  angażującym się w sposób szczególny w sfery życia szkolnego.

Wszystkim bardzo dziękujemy za uświetnienie uroczystości swoją obecnością.

Miejsce wykonania: S.P. Godziesze Wielkie
Data wykonania: 29.06.2012