Wraz z obchodami Dnia Patrona szkoły organizowany jest tradycyjnie Gminny Konkurs Recytatorski pt: „O czym ptaszek śpiewa” mający na celu popularyzowanie twórczości naszej bohaterki wśród lokalnej społeczności.  W tym roku było nam niezmiernie miło, że roli przewodniczącej jury podjęła się p. dr Barbara Sobczyk wykładowca Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza na kierunku plastyka, uznana w środowisku rzeźbiarka oraz p. mgr inż. Teresa Walęcka – sekretarz Urzędu Gminy w Godzieszach i zaprzyjaźniona z naszą szkołą p. mgr Anna Hudzińska pedagog z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Kaliszu. Dodatkowo pracę jury wsparły panie: mgr Joanna Tarchalska ze SP w Saczynie oraz p. mgr Agnieszka Rosiak ze SP w Woli Droszewskiej.

Miejsce wykonania: S.P. Godziesze Wielkie
Data wykonania: 6.06.2012